E-ITSPEA vaba blogimine: Mu riistvara setup

 Viimaseks vaba blogi postituseks kirjutan oma Linuxi setupi viimasest katmata osast ehk riistvarast. Tarkvaralise osa kohta saab lugeda eelmistest postitustest.

Nagu ka tarkvara puhul on mu arvuti riistvara peamine märksõna minimalism.

Varasema võimsa lauaarvuti, mitme monitori (millest üks on eriti uhke 240Hz-ine), juhtmega mänguri klaviatuuri, hiire ja kõrvaklappide asemel on nüüd läpakas, juhtmevaba hiir ja kõrvaklapid.

Mitme monitori vajaduse katab ära tarkvara setup, võimsa arvuti ja juhtmega seadmete vajaduse katab see et pole enam aega mängimiseks (ja see et juhtmevaba tehnoloogia on kõvasti 10 aastaga arenenud). Arvuti kasutamine on nii palju muutunud et saab vähemate asjadega väga hästi läbi.

 Natuke täpsemalt et mis asju kasutan (ja mida järgmiste seadmete ostmisel parandaksin):

Läpakas on mingi uuem lenovo (ei näe ürgvanade thinkpadide võlu, aga osadele meeldib) ryzen 7000 seeria protsessori, 16GB mälu ja integrated graafikaga. Olen üldiselt rahul, aga ostaksin järgmise läpaka suurema aku mahutavusega ja 32GB mäluga, tänapäeval on kahjuks 16GB kohati ikkagi vähe.

Hiir on logitech MX Master 3S, see on omapärase kujuga ja turundatud nii-öelda produktiivsuse või office hiirena. Algul oli natuke harjumatu, aga praeguseks väga meeldib.

Kõrvaklappideks on sony WH-1000XM5, välja lülitatava müra summutusega ja päris mugavad.

Nagu näha meeldivad juhtmevabad asjad. Tänapäeval kestavad akud piisavalt kaua et pidev laadimine pole mure - klapid kestavad mitu päeva, hiir mitu kuud. Ning läpaka 100W laadijaga laevad väga kiiresti (võib-olla ~10 minutiga?) täis. Samuti on juhtmevaba andmeedastus nii kvaliteetne et ei ole mingit (kasutajale arusaadavat) vahet juhtmega seadmetega.

Comments

Popular posts from this blog

E-ITSPEA 1: Noppeid IT ajaloost

E-ITSPEA 7: Arvutid ja paragrahvid IIː litsentsid ja autoriõigus

E-ITSPEA 8: IT proff...?